معمار آسایش خویش باشید

مقدمه

کاربر گرامی، با تشکر از اعتماد شما در انتخاب بیمه البرز خواهشمند است موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه های کاربردی بیمه البرز، ملاحظه فرمائید!

ورود کاربران به وبسایت بیمه البرز و استفاده ازخدمات ارائه شده در این وب سایت یا برنامه های منتشرشده توسط بیمه البرز به معنای آگاهی از شرایط و قوانین استفاده از این خدمات و پذیرفتن آن میباشد. بیمه البرز متأثر از شرایط و قوانین جمهوری اسلامی ایران، شرایط و قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از مصرف کننده و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران است. لازم به ذکر است، شرایط و قوانین مندرج در سایت جایگزین کلیه توافق های قبلی محسوب میشود و استفاده از هرگونه خدمات این سامانه به عنوان یک قرارداد ضروری تلقی میشود. لذا خواهشمند است در صورت وجود هرگونه ابهام با کارشناسان ما مشورت نمایید.

- مشتری یا کاربر یا بیمه گذار به فردی گفته میشود که با اطلاعات شخصی خود نسبت به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات بیمه البرز اقدام نماید. شخصی که در سامانه بیمه البرز با استفاده از اطلاعات خود نسبت به ثبت سفارش، خرید یا دریافت خدمات برای شخص سومی اقدام میکند، نیز از طرف بیمه البرز به عنوان مشتری شناخته شده و ملزم به رعایت تمامی قوانین حاکم بین بیمه البرز و کاربر میباشد.

- کیف پول عبارت است از موجودی کاربر در سامانه بیمه البرز که اعتبار آن ممکن است از طریق پرداخت بانکی توسط خود کاربر یا توسط بیمه البرز به واسطه خرید بیمه نامه افزایش یابد. - بیمه البرز متعهد است در حد توان از حریم شخصی شما محافظت نماید و از جدیدترین تکنولوژی های موجود جهت حفظ اطلاعات شما استفاده نماید. تمامی مطالب عرضه شده توسط بیمه البرز مانند متن ها، طرح های گرافیکی، لوگو، موارد قابل دانلود، کپی و تمامی محتوای تولید شده توسط بیمه البرز تحت مالکیت بیمه البرز محسوب میشود و حق هرگونه استفاده از آنها در انحصار بیمه البرز میباشد.

- اعتبار موجود در کیف پول هر فرد، غیر قابل تبدیل به پول نقد و غیر قابل انتقال به سایر کاربران سایت می باشد.

آخرین نگارش شرایط و قوانین بیمه البرز در هر لحظه، جایگزین کلیه توافق های قبلی بوده و هر گونه استفاده از خدمات بیمه به عنوان پذیرش قرارداد محسوب می شود. تمامی قیمت های ارائه شده در سامانه از طرف نمایندگان بیمه اعلام میشود و بیمه البرز هیچ گونه دخل و تصرفی در قیمت ها ندارد. چنانچه تخفیفی از طرف بیمه البرز بر روی قیمت ها اعمال شود، به کاربر اعلام خواهد شد. از آنجا که محصولات ارائه شده در بیمه البرز وابسته به شرکت های بیمه میباشد، انصراف از دریافت بیمه نامه منوط به قوانین داخلی شرکت صادرکننده بیمه میباشد.

چنانچه درخواست مشتری به هر عنوان امکان عملی شدن را نداشته باشد، بیمه البرز ملزم بوده در اولین روز کاری بعد از ارسال درخواست توسط کاربر او را مطلع سازد و در اولین فرصت ممکن، نسبت به عودت وجه پرداختی کاربر اقدام مینماید.

- در بیمه های بدنه و بعضی از پوشش های بیمه آتش سوزی، بیمه های درمان و بیمه عمر، صدور بیمه نامه منوط به بازدید از مورد بیمه یا انجام معاینات پزشکی یا دریافت مجوزات لازم میباشد. در این موارد طبیعتا صدور بیمه نامه پس از طی مراحل فوق الذکر صورت میگیرد و ثبت درخواست از سایت بیمه البرز در موارد فوق به هیچ عنوان به منزله صادر شدن بیمه نامه نیست. در موارد مذکور ممکن است لازم باشد پس از کارشناسی تغییراتی در درخواست صورت گرفته ایجاد شود که قبل از نهایی شدن به اطلاع مشتری میرسد و در نهایت پس از طی مراحل فوق امکان صدور بیمه نامه ممکن می گردد. هزینه هایی که کاربر برای معاینات پزشکی و سایر موارد فوق متحمل می گردد، از مقدمات لازم جهت احراز شرایط صدور بیمه نامه میباشد که برعهده شخص بیمه گذار است.

- در بیمه های مسافرتی لازم است بیمه گذار بیمه را قبل از ثبت مهر خروج در پاسپورت خریداری نماید؛ در غیر اینصورت بیمه نامه صادر شده فاقد اعتبار بوده و هیچ گونه مسئولیتی متوجه بیمه البرز یا شرکت بیمه نخواهد بود. زمان مناسب برای خرید بیمه از شرکت های با قابلیت صدور عادی، ۲۴ ساعت قبل از ثبت مهر خروج از کشور و برای خرید بیمه از شرکت های با قابلیت صدور در لحظه، تا لحظه قبل از ثبت مهر خروج بر روی پاسپورت شخص مسافر است. با توجه به اینکه در بیمه های مسافرتی با قابلیت صدور در لحظه، اطلاعات توسط خود بیمه گذار وارد میشود، مسئولیت هرگونه ثبت اشتباه اطلاعات به عهده وارد کننده اطلاعات است و لازم است بیمه گذار تناسب بیمه نامه خریداری شده با مدارک مورد نیاز جهت سفر به کشور مقصد را حتما چک نماید.

- تمامی بیمه نامه های صادر شده در بیمه البرز، کاملاً مطابق با درخواست مشتری صادر میشود. تمام مواردی که مشتری در هنگام خرید در سایت بیمه البرز وارد می نماید، از جمله سابقه عدم خسارت، سطح پوشش های مالی و جانی مورد درخواست، پوشش های جانبی تکمیلی بیمه نامه و دیگر موارد انتخابی، به عنوان درخواست قطعی مشتری تلقی شده و تمام مسئولیت ناشی از انتخاب های انجام شده بر عهدهیمشتری میباشد.

در صورت ابطال یا فسخ بیمه نامه، عودت وجه در اسرع وقت و بعد از طی شدن مراحل قانونی و مقررات بانکی صورت خواهد گرفت. - بدیهی است چنانچه به دلیل قصور یا اشتباه بیمه گذار در وارد کردن اطلاعات لازم، اختلاف قیمتی با قیمت اولیه در سامانه حاصل شود، بیمه گذار در صورت تمایل به ادامه خرید، متعهد به پرداخت مابه التفاوت میباشد.

- حق تغییر شرایط و قوانین سایت، بدون اطلاعیه، برای بیمه البرز محفوظ بوده و کاربر باید قبل از هر خرید، شرایط و قوانین را بررسی نماید. کاربر با خرید از بیمه البرز تصدیق می نماید که از شرایط و قوانین آگاه بوده و به آن ملتزم میباشد.

- کاربران در ارسال اطلاعات خود به بیمه البرز موظف به رعایت امانت و صداقت بوده و در صورتی که عامدانه اطلاعات غلطی ارائه دهند، حق پیگیری قضایی برای جبران خسارات وارده برای بیمه البرز محفوظ است.

- در صورتی که به هر دلیلی، مبلغ پرداخت شده توسط مشتری با مبلغ نهایی بیمه نامه در هنگام صدور مغایرت داشته باشد، مشتری موظف به واریز مبلغ مابه التفاوت خواهد بود. کارشناسان بیمه البرز موظف به توضیح دادن دلایل بروز مغایرت مالی به مشتری هستند. در صورتی که مشتری به هر دلیلی حاضر به پرداخت مبلغ مابه التفاوت ایجاد شده نگردد، مبلغ پرداخت شده قبلی به وی عودت داده خواهد شد و بیمه البرز هیچ گونه مسئولیتی در قبال صدور بیمه نامه برای آن مشتری نخواهد داشت. هر گونه عودت وجهی از طریق واریز به کیف پول مشتری انجام می گیرد و کاربر مختار است که طبق قوانین، مبلغ را از کیف پول خارج کرده یا در هر خرید دیگری از بیمه البرز و شرکای تجاری بیمه البرز استفاده نماید.

- امکان خرید اقساطی برای برخی از شرکت های بیمه فعال شده است و در این حالت مشتری می تواند نوع پرداخت نقدی، اقساط و یا حتی کوتاه مدت را انتخاب نماید. لازم به ذکر است که رعایت نکات زیر در پرداخت اقساطی بر عهده مشتری بوده و در غیر این صورت هیچ گونه تعهدی از جانب بیمه البرز وجود ندارد:

- چک های صادره باید با مشخصات اعلامی از سوی سیستم برای مشتری از جمله تاریخ و مبلغ مطابقت کامل داشته باشد

- چک ها الزاما صیادی باشد

- در حال حاضر امکان خرید اقساطی تنها برای مشتریانی که در مشهد ساکن هستند فراهم است

- در خرید اقساطی بیمه نامه پس از تایید وضعیت چک و دریافت اصل چک صادر می گردد.

محصولات قابل ارائه در بیمه البرز

بیمه البرز یک سامانه مدیریت و فروش آنلاین بیمه می باشد. در بیمه البرز هیچ گونه کالای فیزیکی که ماهیت فیزیکی آن دارای ارزش باشد، فروخته نمیشود. آنچه که کاربر میتواند از این سامانه دریافت نماید، خدمات مدیریت بیمه و خرید بیمه نامه است. استفاده از خدمات مدیریت بیمه برای کاربر رایگان و خرید بیمه نامه برای مشتری شامل هزینه میباشد. کلیه بیمه های قابل فروش در بیمه البرز با توجه به درخواست مشتری توسط نمایندگان مورد تائید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران صادر و برای کاربران مطابق با آدرس ثبت شده ارسال میگردند.

شیوه ثبت و ارسال سفارش

- کاربر موظف است در هنگام ثبت درخواست خرید با آگاهی کامل و اطلاع از شرایط بیمه نامه درخواستی خود اطلاعات مورد نیاز جهت خرید بیمه نامه جدید را به دقت وارد نماید و در هنگام تحویل بیمه نامه جدید نسبت به تحویل بیمه نامه قبلی اقدام نماید. چنانچه اطلاعات ارسالی توسط کاربر دارای هرگونه ایرادی باشد یا در هنگام تحویل بیمه نامه جدید، بیمه نامه قبلی تحویل نگردد، درخواست خرید کاربر غیر معتبر بوده و بیمه البرز حق پیگیری جهت جبران ضرر و زیان احتمالی را برای خود محفوظ می داند. بدیهی است، در صورت نبود شرایط ذکر شده، بیمه نامه تحویل داده نمی شود. .

- کاربران می توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای دریافت سفارش خود وارد نمایند و در این صورت تحویل گیرنده هنگام دریافت میبایست کارت شناسایی ارائه نماید.

- کاربران حقوقی برای دریافت فاکتور حقوقی میبایست درخواست خود را جداگانه به بیمه البرز اعلام نمایند.

- کاربر موظف است جهت نهایی نمودن سفارش، مبلغ بیمه نامه شخص ثالث را از طریق درگاه پرداخت درون سایت balborz.com به صورت آنلاین پرداخت نماید. چنانچه امکان پرداخت پس از بازدید وجود داشته باشد، در هنگام ثبت درخواست به اطلاع مشتری میرسد و در این صورت نهایی نمودن درخواست منوط به پرداخت آنلاین نمی باشد.

- تحویل سفارش در مکان هایی که دارای آدرس قابل استناد نمی باشد، همانند اماکن عمومی، امکان پذیر نخواهد بود؛ به استثناء افرادی که به صورت ثابت در آن محل (به عنوان مثال کارکنان فرودگاهها) مشغول فعالیت رسمی باشند.

انصراف از خرید

بیمه البرز موظف است تمامی مبالغ پرداختی را به مشتری عودت دهد. در صورتی که بیمه درخواستی مشتری صادر شده باشد، عودت وجه منوط به قبول شرکت بیمه جهت ابطال بیمه خواهد بود؛ در غیر این صورت عودت وجه مقدور نمی باشد.

مدت قرارداد

از لحظه ورود کاربر با نام کاربری اختصاصی خود، کاربر میتواند از خدمات بیمه البرز استفاده نماید. ورود کاربر به معنی قبول همکاری با بیمه البرز میباشد. کاربر میتواند در هر لحظه از حساب کاربری خود خارج شود ؛ اما این موضوع به منزله انصراف از همکاری با بیمه البرز نمیباشد. بیمه البرز تلاش دارد تا در تمام احوال نسبت به ارائه خدمات مطلوب به مشتری جهت حفظ همکاری اقدام نماید؛ ولی در صورت درخواست مشتری نسبت به حذف اطلاعات مشتری و قطع همکاری اقدام خواهد نمود. لازم به ذکر است استفاده از خدمات بیمه البرز هیچ محدودیتی برای مشتری جهت استفاده از خدمات بیمه ای یا سامانه های مشابه شرکت ها یا اشخاص دیگر ایجاد نمی کند.

راه های ارتباطی

شما می توانید از سرویس ها و خدمات بیمه البرز استفاده کنید یا سفارش خود را اینترنتی ثبت کنید و این ارتباطات از کانال های الکترونیکی انجام میشود و کاربر موافقت میکند که پاسخ درخواست خود را نیز به صورت الکترونیکی دریافت نماید. آدرس و شماره تلفن و ایمیل اعلامی از طرف مشتری تنها کانال رسمی ارتباط با مشتری میباشد و تمامی ارتباطات بیمه البرز با مشتری از طریق آنها صورت می پذیرد. خبر رسانی ها در مورد سرویس های ویژه، رویدادها و ... توسط بیمه البرز انجام میشود و چنانچه کاربر تمایلی به دریافت نداشته باشد میتواند از طریق وبسایت نسبت به مدیریت این موارد اقدام نماید.

- ممکن است بیمه البرز سؤالات نظرسنجی خود را بعد از انجام خرید یا استفاده از سامانه مدیریت بیمه از طریق پیامک برای مشتری ارسال نماید. مسیرهای ارتباطی رسمی با پشتیبانی های بیمه البرز از جمله شماره تلفن، سامانه پیامکی، ایمیل یا کانال های ارتباطی شبکه های مجازی در قسمت تماس با ما درج شده و بیمه البرز فقط از طریق این سامانه ها به ارتباط با مشتری می پردازد و هر گونه تماس با مشتری تحت نام بیمه البرز از طریق دیگر موارد سوء استفاده از نام بیمه البرز محسوب شده و تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.

شرایط صدور بیمه ها

1- تعهدات بیمه نامه جدید از ساعت ۲۴ اولین روزکاری آغاز می شود.

۲ - در صورت منقضی شدن بیمه نامه قبلی، تا زمان شروع بیمه نامه جدید، بیمه نخواهید داشت.

3 - واریز وجه به معنی صدور فوری بیمه نامه نیست و بیمه نامه شما پس از حداکثر یک روزکاری صادر خواهد شد.


قوانین و مقررات آتش سوزی قوانین و مقررات بیمه بیمه بدنه قوانین و مقررات بیمه شخص ثالث قوانین و مقررات بیمه تکمیل درمان قوانین و مقررات بیمه کرونا